Začiatok zimného prestupového obdobia, ktoré sa zvyčajne nesie len v duchu menších prestupov, prinieslo tentokrát koniec dlhotrvajúcej prestupovej ságy hviezdneho Coutinha z Liverpoolu. Ten sa za viac než sto miliónov eur sťahuje na Camp Nou, kde sa ho pokúšali dotiahnuť už v lete 2017.

Nemecký manažér slávneho klubu sa krátko po prestupe pochopiteľne k celej záležitosti yyjadril. „Nebolo ľahké sa pripraviť na to, že klub upustí dobrý priateľ, skvelý človek a fantastický hráč, akým je Philippe Coutinho,“ povedal Jürgen Klopp a pokračoval: „Nie je nijakým tajomstvom, že chcel odísť už v júli, keď prvýkrát vyjadril túžbu hrať za Barcelonu. Síce naliehal, no v klube sme sa snažili urobiť všetko pre to, aby ostal v Liverpoole.“

Podľa Kloppa je však Coutinho pevne rozhodnutý urobiť z Barcelony svoj domov na dlhšiu dobu a hoci sú v tíme sklamaní, treba akceptovať individuálne ciele a sny jednotlivcov, proti ktorým niekedy nemožno nič urobiť. “Som v klube už dosť dlho na to, aby som spoznal jeho históriu a nech odíde ktokoľvek, klub pokračuje ďalej. Liverpoolskemu klubu nikdy nemôžete vziať jeho srdce a dušu,“ uzavrel manažér, ktorý bude bez jednej zo svojich opôr bojovať na troch frontoch, a to v Premier League o TOP 4, v Lige majstrov i v FA Cupe.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.