José Mourinho je síce kontroverzná postava, no zároveň je to jeden z najúspešnejších a najuznávanejších trénerov sveta. Nikdy si nekladie servítku pred ústa a nedávno sa narovinu vyjadril aj na adresu najdrahšieho hráča sveta – Paula Pogbu.

Jedno z rozhodnutí, ktoré už neraz musel obhajovať, bola vyše 100-miliónová investícia do hviezdneho francúzskeho stredopoliara Paula Pogbu. Ten bol od svojich prvých dní v klube pod absolútnym drobnohľadom médií. Tomu sa však netreba čudovať, veď je predsa najdrahším hráčom všetkých čias!

Jeho výkony však podľa mnohých zaostávali za očakávaniami. Teraz sa síce už pod paľbou kritiky neocitá tak často, no každý horší výkon vyvoláva dohady o jeho prestupovej cene a astronomickom plate. Mourinhovi už však tieto reči lezú krkom, a preto sa svojho francúzskeho zverenca zastal a na jeho adresu vyslovil slová, ktoré sú nebudú ďaleko od pravdy:

“Nevyčítajte Pogbovi, že zarába, toľko, koľko zarába. A ani to, že Manchester United zaňho zaplatil rekordnú čiastku. On predsa zato nemôže, že v minulosti hviezdni hráči zarábali desatinu z toho, čo on dnes. A nemôže ani za to, že kluby kupujú hráčov za také sumy. To je trend, za ktorý futbalisti nemôžu. No a ja som s jeho hrou spokojný.”

Zdroj|Foto: Facebook