Portugalský stratég, ktorý sa sám v minulosti označil pojmom „Special One“, opäť prekvapil. Podľa jeho slov jeho tím stále nie je favoritom na titul, čo sa absolútne nezhoduje s tým, čo možno počuť všade navôkol. Mourino pochopiteľne svoje tvrdenie aj vysvetlil.

„Je príliš skoro, je skutočne príliš skoro – máme za sebou len sedem zápasov,“ odpovedal José Mourinho na otázku ohľadom majstrovských prognóz po suverénnom víťazstve nad Crystal Palace v pomere 4:0. To je hlavný dôvod, prečo odmieta hovoriť o prípadnom titule. Manchester United vyhral týmto pomerom už štvrtýkrát v sezóne, pričom s bilanciou šesť výhrier a jedna remíza (na pôde Stoke City) a s impozantným skóre 21:2, je druhý o jediný gól za mestským rivalom.

Rovnako tak si úspešný a uzávaný manažér uvedomuje, že najťažšie zápasy jeho tím ešte len čakajú. To je pravda, veď napríklad taká Chelsea hrala už s Manchestrom City, Arsenalom i Tottenhamom. Naopak, Manchester United všetci hlavní adepti na pohárové priečky este len čakajú. Samotného Portugalca neteší ani fakt, že pred najbližším duelom proti FC Liverpool je na programe reprezentačná prestávka, počas ktorej môže jeho tím výjsť z hernej pohody. Treba ešte dodať, že väčšina jeho zverencov je povolaná do reprezentácií a tak sa zvyšuje riziko zranenia niektorej z opôr „Červených diablov“.

Manchester United čakajú najťažšie zápasy jesennej časti v nasledovných kolách

  • 8.kolo – FC Liverpool – Manchester United
  • 10.kolo – Manchester United – Tottenham
  • 11.kolo – Chelsea – Manchester United
  • 15.kolo – Arsenal – Manchester United
  • 16.kolo – Manchester United – Manchester City

Zdroj: Thepeoplesperson.com | Foto: Twitter