Manchester United je aktuálne v problémoch. Aj keď sa im posledný zápas podarilo na poslednú chvíľu zachrániť, od spokojnosti majú ďaleko tak fanúšikovia, ako aj samotné vedenie, hráči a tréner. Aj to je dôvod, ktorý ich núti poobzerať sa na prestupovom trhu a minúť ďalšie nemalé financie. 

Najbližším cieľom “Červených diablov” by mohol byť Sergej Milinković-Savić. Záložník talianskeho Società Sportiva Lazio sa dostal do nemilosti priaznivcov, ktorým sa nepáčili posledné výkony tohto mladého srbského reprezentanta a vyvesili transparent s jeho menom.

Spolu so spoluhráčom Luisom Albertom ho označili za lovca peňazí a falošný talent. To nahráva do karát prípadným záujemcov o jeho služby a tých je skutočne požehnane. Už skôr sa spomínali tímy ako PSG, Real Madrid, Juventus, AC Miláno a najnovšie ma údajne eminentný záujem Manchester United.

Napriek tomu to na Old Trafforde nebudú mať vôbec ľahké. Prezident klubu z “večného mesta” sa totiž nechal počuť, že odchovanec vojvodinskej akadémie je lepší ako Paul Pogba. Takto by aj cena mala byť stanovená na viac ako 105 miliónov eur, ktoré anglický klub zaplatil za francúzskeho záložníka. To aj napriek tomu, že súčasná hodnota Milinkovića-Savića je oficiálne na úrovni 90 miliónov.

Odchod je napriek tomu veľmi pravdepodobný. Prezident Lazia totiž hovoril, že ak by prišla táto ponuka skôr, tak by 23-ročný stredopoliar odišiel. Avšak, návrh prišiel neskoro a nemali by dostatok času priviesť náhradu. Z finančného hľadiska to však môžu v konečnom dôsledku ľutovať a to vzhľadom na formu spomínaného stredopoliara.

Vedenie ale oponuje: “Nie sme ľudia, ktorí premýšľajú len o peniazoch,” čím naznačili, že im záleží aj na výkonoch mužstva. Každopádne, sám hráč sa v lete vyjadril, že nevidí problém v tom, aby v tejto sezóne zotrval v talianskom klube.

Všetko sa však môže zmeniť už v januári. V Manchestri United by totiž mohol nahradiť práve Paula Pogbu, ktorý nemá dobré vzťahy s Josém Mourinhom. Otázny je ale aj fakt, či sa portugalskému kormidelníkovi podarí udržať sa na lavičke aspoň do zimného prestupového obdobia.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.