Demisia Zinedina Zidana z postu hlavného trénera Realu Madrid zabolela „Biely balet“ ešte viac, než by si mnohí vôbec predstavovali. „Los Blancos“ zažívali zlý vstup do sezóny, čo vyústilo do vyhadzovu Julena Lopeteguia.

Klub následne prebral tréner madridskej rezervy Santiago Solari, avšak ani pod jeho vedením mužstvo nepredvádza veľké zázraky. Aj preto sa intenzívne hovorí o ďalšej zmene trénera, pričom najväčším favoritom na toto horúce kreslo má byť José Mourinho. Ten si svoje dlhodobo uznávané prestížne renomé mierne pokazil pôsobením na lavičke Manchestru United, z ktorého bol po nevýrazných výkonoch vyhodený.

55-ročný manažér už ako tréner Realu Madrid pôsobil a pre portugalský denník Record poskytol svoje vyjadrenie k špekuláciám o jeho návrate: „Keď sa kouč alebo hráč vracia späť, znamená to, že sme urobili niečo pozitívne. Cítil som to, keď som sa vrátil do Chelsea.“

„Keď sa profesionál vracia alebo je pozvaný k návratu, je to ohromná česť. Nie je to hazard do neznáma, kluby sa snažia najať hráča alebo trénera, ktorého poznajú alebo ktorý tam už bol. A ak vás pozývajú, je to preto, že poznajú hodnotu osobnosti,“ ponúkol svoj pohľad na tému možných návratov „Special One“.

Či však prebehli nejaké kontakty medzi ním a Realom Madrid, neprezradil. José Mourinho koučoval „Pusinky“ v rozmedzí rokov 2010 až 2013 a vyhral s nimi La Ligu, Copa del Rey a Španielsky superpohár.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter