John Terry patrí k najlepším stopérom 21. storočia, pričom prakticky celú kariéru strávil v jedinom klube. Za Chelsea odohral od roku 1998 celkovo 717 zápasov a strelil v nich na obrancu úctyhodných 67 gólov. V minulej majstrovskej sezóne však v drvivej väčšine zápasov len zohrieval lavičku a momentálne už 37-ročný bývalý kapitán anglickej reprezentácie zvažoval koniec kariéry.

K tomu napokon nedošlo a legenda prestúpila do Aston Villy, ktorá v roku 2016 po viac ako dvoch desaťročiach zostúpila z najvyššej anglickej ligy. Tento krok mnohí chápali len ťažko, pretože mal údajne ponuky aj z Premier League, prípadne z MLS.

Po polroku sa k tomu vyjadril aj samotný Terry: „Áno, mal som možnosť hrať aj Premier League, napríklad za Swansea, no nechcel som nastúpiť proti Chelsea.“ V súčasnosti tak patrí legendaŕny stopér k oporám Aston Villy, v ktorej sa okamžite po príchode stal aj kapitánom. O jeho popularite svedčí fakt, že dres s jeho menom u aktuálneho zamestnávateľa patrí medzi 20 najpredávanejších v Anglicku.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.