Zrejme ste už zaregistrovali, že dlhoročná opora londýnskej Chelsea John Obi Mikel prestupuje do čínskej ligy. Konkrétne bude obliekať dres tímu Tchien-ťin TEDA FC. Futbalista z Nigérie sa však so svojím, dnes už bývalým klubom, nelúčil ľahko. Jeho rozlúčkový ďakovný list pre Chelsea hovorí za všetko. 🙂

Obi Mikel zverejnil dojímavý list pre Chelsea na Twitteri

Celé znenie listu Johna Obiho Mikela

Slovenský preklad listu Johna Obiho Mikela

„Mojej rodine Chelsea,

po 10 rokoch, 374 zápasoch a 11 trofejach, nadišiel pre mňa čas rozlúčiť sa.

Kde mám začať? Prišiel som do Chelsea z Nórska ako 19-ročný, začínajúc debutom v Community Shield. Lúčim sa ako anglický šampión, európsky šampión a ako hrdý kapitán môjho národného tímu.

Túžbou každého profesionálneho futbalistu je hrať v najlepšej lige sveta – v Premier league. Ale hrať za Chelsea, stať sa súčasťou rodiny Chelsea, pracovať s tými najlepšími manažérmi a hráčmi na svete, to je skutočne pocta.

Na každý úspech, ktorého som bol v Chelsea súčasťou, mám mimoriadne spomienky. Môj prvý gól proti Macclesfieldu v roku 2007 (aj keď ich bolo potom len 5), nervydrásajúci záver sezóny 2010 – zabezpečenie si titulu v posledný deň, strelených 103 gólov a o týždeň neskôr víťazstvo v FA Cup-e.

Víťazný gól Didiera (Drogbu) v nadstavenom čase proti Manchestru United vo finále FA Cupu 2007. Víťazstvo v Európskej lige, v Amsterdame, dosiahnuté vďaka jednej z posledných príležitostí v zápase.

A potom tu bol Mníchov. Boli sme zúfalí a ťažko maskovali sklamanie z finále 2008 a posledné dve minúty proti Bayernu na ich vlastnom štadióne sa javili tak, akoby šťastie stálo zase proti nám. Ale v tú noc, s levmi na hrudi a fanúšikmi za nami, sme bojovali. Až kým opäť neskóroval Didier (Drogba), zvyšok je história, a dodnes sme stále hrdí na jediný londýnsky klub s európskym pohárom.

Nič z toho by nebolo možné bez širšej klubovej podpory. Pánu Abramovičovi, všetkým členom tímu, trénerom, fyzioterapeutom, a tiež manažérom, pod ktorými som hral v Chelsea, sa chcem poďakovať.

Ale moja najväčšia vďaka musí patriť fanúšikom Chelsea. Prijali ste ma do rodiny Chelsea, spievali moje meno a boli ste s nami na každom kroku našej cesty. Ďakujem za vašu podporu, za noci ako tá v Mníchove, urobili ste z nemožného možné.

Ako viete, nenastupujem príliš často v tejto sezóne tak, ako by som chcel a ako 29-ročný mám mnoho rokov ešte pred sebou. S týmto zmýšľaním teraz cítim, že je čas hľadať novú výzvu. Som potešený, že sa môžem pripojiť k čínskeho tímu Tchien-ťin TEDA FC v čase, keď Čínska superliga začína skutočne rozkvitať, a teším sa, že pomôžem tímu Tchien-ťin TEDA FC aj naďalej rásť, a to rovnako ako na ihrisku, tak aj mimo neho počas nasledujúcich pár rokov.

Každému v Chelsea – dovidenia a ďakujem vám. Navždy budete mojou súčasťou a prajem vám veľa šťastia. Nemohol som byť šťastnejší, že sa lúčim s klubom, ktorý je tam, kam patrí – na špici ligy.

Nechajte modrú vlajku viať vysoko.

John Mikel Obi.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram, Twitter