O slovenskom zápasníkovi z východného Slovenska sme prvýkrát písali ešte pred niekoľkými týždňami. Patrik však v MMA nie je žiadnym nováčikom, svedčí o tom aj fakt, že sám veľký Iľja Škondrič s ním na scéne prežil niekoľko aktívnych rokov. 

Aj keď je tento týpek menej komerčne známy, rozhodne si zaslúži vašu pozornosť! Jeho bohaté skúsenosti a zoznam bojovníkov, s ktorými sa v oktagone stretol, je obdivuhodný. Patrik začínal u jedného z najlepších bojovníkov, akých vychovalo slovenské MMA – Matúša Laincza.

Návrat zápasníka, ktorý pred nečakaným prerušením kariéry ťahal šnúru 13 víťazstiev v rade, by si želal zrejme každý fanúšik domácej scény. Matúša sme oslovili a zisťovali, ako vníma dobrého priateľa zo súťažného pohľadu.

“Patrik mal veľkú smolu v tom, že chcel zápasiť tak veľmi, až nebral ohľad na to, s kým sa stretne. V tej dobe nemal žiadneho manážera ani trénera, ktorý by ho usmerňoval, teda bral akýkoľvek zápas. Akonáhle bola ponuka na stole, Patrik ju vzal. Nie kvôli peniazom, ale kvôli tomu, že to miluje,” aj takto objasňuje jeho nie veľmi priaznivé skóre Matúš.

Bohužiaľ, najmä tieto okolnosti sa podpísali pod to, že Jevický nie je tam, kde by možno mal byť. “Tak ako mnohí chalani v tej dobe, Patrik bol samouk, poväčšine trénoval doma, kde nemal adekvátnych sparingov. Cestoval do Košíc, no kvôli jeho práci to nebolo jednoduché. Momentálne trénuje aj v Octagon Fighting Academy, má veľa kvalitných tréningových parťákov, a to všetkom pod Iľjom Škondričom. Myslím, že slovenskej scéne ešte má čo ponúknuť. Dúfam, že zapracoval aj na svojej bojovníckej prchkosti, ktorá ho tiež veľakrát stála zápas,” konštatuje Laincz.

“Mal veľa ťažkých súperov!”

Na slovo nebol skúpy ani otec slovenského MMA, samotný Iľja Škondrič, ktorý sa s Patrikom pozná už od roku 2007.

“Svojho času som mu dohadzoval zápasy v Chorvátsku. Vtedy bola taká doba, turnaje sa nevyberali, boli sme radi, že sa zápasilo a išlo sa do všetkého. Áno je pravda, že skóre nemá nejaké veľmi dobré, ale mal veľa ťažkých súperov!” konštatuje hlavný tréner a zakladateľ Octagon Fighting Academy v Bratislave.

“Ako zápasník má kvalitný postoj, hlavne má srdiečko. Je explozívny, výbušný, agresívny a do zápasu dá všetko. Buď vyhrá na KO, alebo prehrá na KO, tým jeho divým štýlom,” pokračuje Iľja s úsmevom.

Pri otázke, či ešte má Patrik šancu sa presadiť na MMA scéne, Škondrič neváhal s odpoveďou ani sekundu. “Každý má šancu. Určite je u neho šanca, vôľové vlastnosti má, sú tam síce aj nejaké zranenia a až v zápase sa ukáže, či na to má, alebo nie. Od toho sa bude odvíjať, či ešte má šancu sa prezentovať aj na väčších turnajoch,” konštatuje.

Na záver dodal, že jeho najsilnejšou zbraňou sú určite kopy, agresivita a srdce bojovníka. My držíme Patrikovi palce a veríme, že už najbližšie ho uvidíme v klietke!

Foto: archív PJ