Súčasný mužský tenis prechádza generačnou obmenou a do popredia sa derie množstvo mladých talentovaných tenistov. Jeden z nich zatiaľ predvádza veľmi dobrý tenis aj na Australian Open a v túto chvíľu sa môže pochváliť niečím, čo naposledy dosiahol Juan Martin de Potro.

Taliansky mladík Jannik Sinner oslávi až v auguste svoje 21. narodeniny, no už teraz je hráčom svetovej TOP10 v mužskej dvojhre. Dostať sa tak vysoko nie je vôbec jednoduché a ani náhodné. Ako nasadená jedenástka na Australian Open zatiaľ stratil jeden set a už je opäť v osemfinále.

Dostať sa medzi najlepšiu šestnástku na grand slame sa mu už podarilo štvrtý krát, čo je práve ten veľký počin. Práve Del Potro bol posledným hráčom, ktorému sa pred dovŕšením 21. narodenín podarilo dostať na turnajoch veľkej štvorky tak ďaleko štyrikrát. Sinnera čaká v boji o postup do štvrťfinále domáci Alex de Minaur, ktorý je posledným nasadeným hráčom (32.). Aj preto je veľmi reálne, že si Sinner pripíše aj druhé „veľké“ štvrťfinále v kariére. To prvé dosiahol na French Open 2020, kde ho zastavil antukový kráľ Rafael Nadal.

Na postup do semifinále, ktorý by bol jeho kariérnym maximom, by následne musel zdolať ešte jedného z dvojice Tsitsipas alebo Fritz, ktorí sú taktiež stále mladými hráčmi. A Sinner nepochybne vydá zo seba všetko, aby si nielen polepšil v rebríčku, ale aj prišiel na slušný balík peňazí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jannik Sinner (@janniksin)

Zdroj: Atptour.com | Foto: Instagram/Janniksin (1) (2)