Zdá sa, že RB Lipsko zinkasuje v lete poriadny balík peňazí za svoje hviezdy. Dayot Upamecano sa od leta oficiálne stane hráčom Bayernu Mníchov, vďaka čomu poputuje do pokladnice RB solídna čiastka 42,5 miliónov eur. Pravdepodobne však nebude jediným obrancom, ktorý opustí tím z východu Nemecka.

Záujem o služby Dayota Upamecana bol naprieč celou Európou, od Manchestru až po Madrid. Ten je už však minulosťou, keďže všetkým im ho vyfúkol Bayern. No netrvalo dlho a veľkokluby preorientovali svoj zrak k Upamecanovmu spoluhráčovi z obrany. Ibrahima Konaté je skutočným želiezkom v ohni, ktorého sa v nasledujúcom období rozhodne oplatí sledovať. 21-ročný stopér je totiž mimoriadne perspektívnym hráčom s takmer istou budúcnosťou v top veľkoklube.

1,94 metra vysoký Francúz je dokonca o 8 centimetrov vyšší než kolega Upamecano. Do Lipska prestúpil ešte ako 18-ročný z francúzskeho Sochaux zadarmo. Hneď vo svojej úvodnej sezóne naskočil do úctyhodných 22 zápasov vo všetkých súťažiach a upútal na seba pozornosť. V nasledujúcej sezóne si 19-ročný mladík pripísal neskutočných 43 zápasov na svoje konto a zaradil sa medzi nepostrádateľné persóny defenzívy Lipska.

Krivka jeho trhovej hodnoty začala rapídne rásť a v júni 2019 dosiahla svoje maximum činiace 45 miliónov eur. Lenže v sezóne 2019/20 začali prvé komplikácie. Konatého vyradilo prakticky z celej sezóne roztrhnutie svalu. S ním laboroval aj na začiatku tejto sezóny, no už keď to vyzeralo s ním dobre, privodil si zranenie členka. Dnes už je však v poriadku a je pripravený bojovať o miesto v základnej zostave.

21-ročný Konaté je mimoriadne silný fyzický hráč. Jeho doménou sú predovšetkým vzdušné súboje a tiež kontrola lopty. Niet divu, že po ňom pomaly začínajú poškuľovať giganti. Real Madrid sa zdá byť najhorúcejším kandidátom, no sekundovať mu má Manchester United, ktorý urgentne zháňa kvalitného stopéra. Pre Real je však pozitívne, že Konatého veľkým vzorom je Sergio Ramos. Ten je podľa neho najlepším obrancom sveta a preto by nebolo divu, keby mladý Francúz mal túžbu ísť v jeho šľapajách. Ak sa mu budú vyhýbať zranenia, Real by dvakrát váhať nemal. Zmluvu v Lipsku má do roku 2023 a jeho aktuálna trhová hodnota je na úrovni 35 miliónov eur.

konate

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com | Foto: Twiter