Mason Greenwood, hráč Manchestru United si zavaril, keď bol obvinený pre podozrenie zo znásilnenia a napadnutia. V utorok ho zatkli pre podozrenie zo sexuálneho napadnutia svojej priateľky, k čomu sa pridali aj vyhrážky zabitím. Kvôli týmto udalostiam sa dostal talentovaný hráč do nemilosti klubu, spoluhráčov, fanúšikov a verejnosti.

20-ročného mladíka prepustili na kauciu; až do ďalšieho vyšetrovania políciou Greater Manchester. Po jeho počiatočnom zatknutí vydalo United vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že Greenwood nebude hrať za klub, kým sa situácia nevyrieši. Vo vyhlásení sa uvádza: „Manchester United opätovne dôrazne odsudzuje násilie akéhokoľvek druhu. Ako už bolo oznámené, Mason Greenwood nebude až do odvolania trénovať ani hrať za klub.“

Manchester United zároveň oficiálne oznámil, že fanúšikovia si môžu vymeniť tričko za nové, s iným menom a hráčom na drese. Spoločnosť Nike tiež pozastavila svoju spoluprácu s Greenwoodom, zatiaľ čo partner klubu, Cadbury, nebude Greenwooda uvádzať v žiadnom pripravovanom marketingu alebo produktoch. Útočník bol odstránený z online obchodu a webovej stránky United a vyhľadávanie jeho mena prináša nulové výsledky.

EA Sports oznámila, že Greenwood bol odstránený z offline režimov FIFA 22 v novej aktualizácii hry. „Mason Greenwood bol odstránený z aktívnych tímov vo FIFA 22 a tiež mu bolo pozastavené objavovanie sa v balíkoch FIFA Ultimate Team (FUT) a Ultimate Draft,” uviedol hovorca EA Sports.

Zdroj: 90min.com, Dailymail.co.uk | Foto: Instagram/masongreenwood/, Instagram/masongreenwood/