Výkony Liverpoolu sú v tejto sezóne ako na hojdačke. V Premier League sa síce držia na popredných miestach, no vysoká prehra s Aston Villou a tiež zaváhanie s Atalantou Bergamo v Lige Majstrov predpokladajú, že tím Jürgena Kloppa nebude v tejto sezóne neporaziteľný valec.

Liverpool trápia v tejto sezóne početné zranenia, predovšetkým v zadných radoch. No aj napriek tomu má Klopp k dispozícií solídny majstrovsky tím, ktorý si bude brúsiť zuby na všetky poháre, ktoré môže v tejto sezóne vyhrať. No predsa len je tu jeden hráč, ktorý by teoreticky vedel z Melwoodu odísť možno aj v januári, ak by chcel Liverpool vidieť za neho nejaké peniaze.

Reč je o holandskom záložníkovi Georginiovi Wijnaldumovi. Tomu končí zmluva v Liverpoole 30. júna 2021 a ak dovtedy nepredĺži v klube zmluvu, bude v najbližšom letnom prestupovom období na trhu ako voľný hráč, ktorého bude môcť podpísať akýkoľvek klub zadarmo. Momentálne má Holanďan trhovú hodnotu na úrovni 40 miliónov eur a pre LFC by to bola nielen peňažná, ale taktiež veľká personálna strata. Klopp si však praje, aby jeho obľúbenec v klube ostal.

“Bol by som šťastný, ak by tu ostal. Som s ním veľmi spokojný, môžete ho predsa vidieť vo väčšine základných zostáv. Vždy hrá dobre, to je dôvod, prečo nastupuje do toľkých zápasov. Vďakabohu, momentálne je na tom dobre. Snáď to bude ešte dlho pokračovať. Nič iné na to povedať nemôžem. Pokiaľ nie je nič rozhodnuté, všetko je možné. Som pozitívny,” povedal pred zápasom s Brightonom nemecký tréner.

No len aby sa táto zmluvná situácia Wijnalduma Liverpoolu nevyplatila, pretože v nedávnej minulosti odišlo z klubu viacero hráčov zadarmo, pretože im vypršala platnosť zmlúv. Emre Can, Alberto Moreno, Daniel Sturridge, Adam Lallana a Nathaniel Clyne sú živými príkladmi. “Gini je jedným z najlepších ľudí, ktorých som stretol a jeden z najlepších hráčov, ktorých som trénoval. Je to veľký profesionál a skvelá osobnosť, takže neočakávam s ním nijaké problémy,” vysvetľoval Klopp otázku, či sa nebojí, že táto zmluvná situácia bude ovplyvňovať Wijnaldumove výkony. Uvidíme, ako to napokon všetko vypáli.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter