Kylian Mbappé, stále len 22-ročný útočník francúzskeho PSG, je snom všetkých veľkoklubov. Už ako 18-ročný prežil sezónu snov v Monaku, následne začal žiariť v Paríži a ako 19-ročný sa výrazne pričinil aj o titul svojej krajiny na MS vo futbale. Jeho cena je však tak vysoká, že ho takmer nie je reálne získať. Alebo je?

Podľa Transfermarkt je jeho hodnota 180 miliónov eur, čo je o takmer 50% viac, ako kohokoľvek iného. Mnohí však tvrdia, že ani za toľko by PSG nebolo ochotné predať ho. Fanúšikovia Liverpoolu avšak veria, že suma 250 miliónov libier (asi 280 miliónov eur), čo by bola najvyššia prestupová čiastka histórie, by mohla stačiť.

Samozrejme si uvedomujú, že toľko peňazí vedenie LFC jednoducho za jediného hráča neutratí. A preto prišli s veľmi zaujímavým nápadom, ktorý v histórii nemá obdobu.

mbappe

Priveďme Mbappého do Liverpoolu! Keďže klub si niečo také nemôže dovoliť, vezmime to do vlastných rúk. Poďme šokovať futbalový svet! Ak má Liverpool na celom svete 100 miliónov fanúšikov, a každý z nás prispeje do fondu sumou 2 a pol libry, vyzbiera sa 250 miliónov. Poďme spoločne vytvoriť historicky prvý, historicky najdrahší a vo všetkých ohľadoch najväčší prestup všetkých čias. Poďme spoločne napísať históriu,“ zneli slová Jamesa Smitha, verného fanúšika LFC a tvorcu tejto myšlienky.

A my len môžeme byť zvedaví, do akej miery sa im podarí tento “šialený” nápad rozvinúť.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter