Niekedy sa kariéra futbalistu nevyvíja podľa jeho plánov. Koľko už bolo alebo stále je hráčov, ktorí boli v jednom klube veľkými hviezdami a oporami, no po veľkom prestupe nedokázali v novom klube dokázať svoj potenciál. 

Medzi hráčov, ktorí po prestupe inde zlyhali patrí aj Miralem Pjanić. Ten pôsobil v Juventuse 4 roky, kde patril medzi opory tímu a kde sa “preslávil” svojou parádnou kopacou technikou najmä pri priamych kopoch. No v septembri 2020 sa stal obeťou výmeny hráčov, kde do Juventusu zamieril Arthur a Pjanić putoval do Katalánska. Odvtedy pod Koemanom trpí a jeho kariéra dramaticky stagnuje.

Počas letného prestupového obdobia sa usiloval o návrat do Juventusu, čo teraz verejne priznal. “Moji agenti rokovali s Juventusom, no trh je niekedy ťažký. Rád by som sa vrátil a urobil by čokoľvek, aby som pracoval s Allegrim. Ale vo futbale sa musíte pozerať dopredu, a keďže som v prvom rade profesionál, budem s Besiktasom spokojný,” vysvetlil Bosniak v rozhovore pre Tuttosport.

Pjanić teda bude na rok hosťovať v Besiktasi, s ktorým sa predstaví aj v Lige Majstrov. Šanca, že sa niekedy vráti do Juventusu stále žije a dobré vzťahy s trénerom Allegri môžu 31-ročného kmeňového hráča Barcelony dostať späť do milovaného klubu.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter