Katalánsky veľkoklub prežíva jedno z najťažších období vo svojej novodobej histórií. Na vine sú predovšetkým finančné ťažkosti a neuvážené kroky bývalého vedenia klubu. Pomoc svojmu bývalému klubu teraz ponúkol jeden z najúspešnejších hráčov sveta.

Brazílsky obranca Dani Alves sa po nezhodách s vedením Sao Paula rozhodol svoje pôsobenie v tomto klube ukončiť a tak sa vo veku 38 rokov stal voľným hráčom. Médiá hneď začali špekulovať o možnosti jeho staronového angažovania v Barcelone – v klube, kde prežil najúspešnejšiu časť svojej kariéry. Španielska televízia TV3 prišla s informáciou, že sa Alves sám ponúkol katalánskemu veľkoklubu.

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Barcelona jeho ponuku zmietla zo stola, ako tvrdí spomínaný zdroj. Bolo to však správne rozhodnutie? Blaugranas majú na pozícií pravého obrancu mimoriadne talentovaného Sergiña Desta, ktorý hrá fantasticky, takže Alves by presedel drvivú väčšinu sezóny na lavičke. No teoreticky mohol byť akousi zálohou pre mladučkého Američana v prípade jeho zranenia. Barca totiž nedisponuje adekvátnou náhradou na tomto poste, keďže Sergi Roberto bol za svoje výkony na pozícií pravého obrancu totálne skritizovaný.

Alves by do klubu priniesol svoje skúsenosti a čuch na tituly. 41 víťazných trofejí či zlatá medaila z Olympiády, veru, jeden z najúspešnejších futbalistov dejín by Barcelone istotne mal čo ponúknuť. Ak nie na ihrisku, tak minimálne na tréningu, či v štruktúrach klubu. Ak je teda informácia od TV3 pravdivá, Barcelona možno spravila ďalší krok vedľa.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter