Slovenskí zástupcovia si zatiaľ tento rok v boji o európske poháre vedú fantasticky. Do ďalšej fázy kvalifikácie Ligy majstrov sa prebojoval Spartak Trnava a v Európskej lige idú ďalej Dunajská Streda, AS Trenčín i Slovan Bratislava.

Práve Slovan si zo všetkých našich tímov počínal najlepšie a najviac suverénne. Svojho moldavského súpera FC Milsami Orhei zdolal minulý týždeň 4:2 a v odvete ho totálne sfúkol 5:0. Keď sa ale človek pozrie na káder tímu, ktorý bol kedysi hlavnou zásobárňou slovenských reprezentantov, natíska sa mu do úst otázka, či je toto prospešné pre slovenský futbal.

Do odvetného zápasu Európskej ligy proti FC Milsami totiž v tíme s azda najslovenskejším názvom nastúpil iba jediný Slovák. Tým bol brankár Michal Šulla. V základnej jedenástke sme mohli vidieť dvoch Slovincov, dvoch Španielov, Maďara, Ukrajinca, Bulhara, Srba, Holanďana a Nigérijca. Z lavičky do zápasu naskočili dvaja Čiernohorci a ďalší Srb.

Úplne inak vyzerala zostava i lavička hostí. Tí mali k dispozícii jediného Rumuna, inak boli všetci Moldavci. Slovan však môže tešiť, že narozdiel od svojho súpera predvádzal ďaleko lepší futbal a jednoznačne postúpil ďalej. Ako sa hovorí, účel svätí prostriedky a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Nech už je ale zostava Slovana akákoľvek, dúfame, že sa ako zástupca Fortuna ligy prebojuje čo najďalej.

Zostavy v zápase Slovan Bratislava – FC Milsami Orhei

Podobným prípadom je však aj AS Trenčín. Ten dal v zápase proti čiernohorskému FK Budućnost Podgorica príležitosť „až“ dvom Slovákom. Paradoxne, s najväčším počtom slovenských hráčov (6) v Európskej lige dnes vybojovala postup často kritizovaná Dunajská Streda. Quo vadis slovenský futbal?

Foto: Flashscore.com, Twitter