Slávny španielsky veľkoklub Real Madrid nezažíva najlepšiu sezónu. Všetci však veria v lepšie časy príchodom staronového trénera Zinedine Zidana. Ten si vďaka svojmu návratu výrazne finančne prilepšil.

46-ročný tréner ohlásil po skončení minulej sezóny svoj prekvapujúci odchod. Na jeho miesto tak zasadol Julen Lopetegui, ktorého po neúspešnom El Clásicu vystriedal v priebehu jesene Santiago Solari. Ani ten však nepriniesol potrebnú zmenu a Florentino Pérez sa rozhodol konať.

Na post hlavného trénera “Los Blancos” sa mu podarilo opätovne priviesť bývalého legendárneho futbalistu. Zidanovi mal sľúbiť, že mu splní všetky jeho podmienky a lákadlom mal byť preňho aj jeho nový plat. Ten totiž výrazne prevyšuje to, čo v hlavnom meste Španielska dostával počas svojho prvého pôsobenia.

Keď bol francúzsky kouč povolaný z rezervného mužstva do A-tímu, vedenie mu platilo 2,5 milióna za sezónu. Po výhre v Lige majstrov sa jeho mzda navýšila na 5,5 milióna eur ročne. V čase keď sa rozhodol opustiť lavičku “Bieleho baletu” poberal 7,5 milióna. Jeho aktuálne zmluva je však oveľa vyššia. Zinedine Zidane si vďaka novému kontraktu prilepší o 12 miliónov eur. Táto čiastka však nie je konečná a v jeho novej dohode sú zahrnuté aj viaceré bonusy.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.