Slovensko sa môže pochváliť veľkou legendou. Tou je bez najmenších pochýb Zdeno Chára, ktorého si váži celá NHL a je známy aj svojou tvrdou strelou. Prečo však zo zámorských klzísk skoro úplne zmizol jeho povestný príklep? 

41-ročný obranca sa vypracoval na jedného z najlepších hráčov NHL, o čom svedčí aj zisk Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu, ktorú získal v sezóne 2008/2009. V Národnej hokejovej lige dovedna odohral 1458 zápasov, v ktorých nastrieľal 198 gólov a pridal 437 gólových nahrávok. Z veľkej časti stojí za jeho produkciou aj strela príklepom, ktorá však v poslednom období z jeho strany ako by vymizla.

zdeno chára

Nhl.sk prišiel s odôvodnením, ktoré prezradil samotný skúsený hokejista pre Theathletic.com. Podľa slov slovenského reprezentanta sa hra v zámorí zrýchlila natoľko, že už nie je toľko času napriahnuť na poriadnu strelu príklepom. K tomu sa dostane podľa jeho slov len po chybe súpera, no pri hre piati proti piatim je to veľmi ťažké.

Práve tento fakt sa mohol odzrkadliť aj na poklese jeho bodovej produkcie. Boston Bruins ho taktiež začal viac využívať, iba na oslabenia a v presilovkách už nedostáva toľko priestoru ako kedysi. Napriek tomu patrí k lídrom mužstva s kapitánskym céčkom na hrudi. V aktuálnej sezóne odohral 35 duelov s bilanciou 3 góly a 4 asistencie.

zdeno chara

Zdroj: Nhl.sk,Theathletic.com, | Foto: Twitter