V posledných dňoch rezonoval vo svetových médiách zaujímavý presun na trase Paríž Saint Germain – Barcelona. Svoj prvý významný kariérny prestup zaznamenala ešte len 16-ročná vychádzajúca holandská hviezda Xavi Simons. Prečo sa vlastne urobil okolo prestupu taký boom?

Jeden z najsľubnejších hráčov budúcnosti, bývalý klenot La Masie (pozn. akadémia Barcelony) a veľká holandská nádej v nasledujúcich rokoch. Aj takéto označenia patria tínedžerovi z Amsterdamu. Simons hrá na poste stredopoliara a je použiteľný ako do ofenzívy, tak do defenzívy. Zviditeľnil sa najmä počas svojho pôsobenia v katalánskej metropole, kde ohuroval svojimi kúskami v populárnych videách na Youtube. Ešte zaujímavejšie je, že jeho instagramový účet má neuveriteľných 1,7 milióna sledovateľov. Na mladého chlapca celkom dobré, nie?

Pred dvoma dňami na seba Simons upútal pozornosť znova. Možno trocha prekvapujúco sa rozhodol nepredĺžiť kontrakt s Barcelonou, čo okamžite využilo vedenie Parížanov. Okamžite ho oslovili a aj s jeho agentom – celosvetovo známym Minom Raiolom dotiahli všetky formality ohľadom prestupu. Zmluvu podpísal do roku 2022 a ročne si príde na sumu 1 milión eur. V porovnaní s oveľa väčšími hviezdami možno toto číslo na prvý pohľad nenadchne, no vzhľadom na jeho nízky vek je táto suma značným prekvapením. Zvládne podľa vás tento chlapec veľký tlak okolia už v rannej fáze svojej profesionálnej kariéry?

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter