Len včera hokejovú verejnosť šokovala správa o tom, že talentovaný slovenský hokejista končí Hradci Králové. Dôvodom mali byť údajné zdravotné problémy, ktoré Martinovi Réwayovi znemožňovali naskočiť do plného tréningu a zápasov. Zrejme každému hneď zišli na um opäť jeho patálie so srdcovým svalom. 

Stále len 23-ročný slovenský reprezentant mal sľubne sa rozvíjajúcu kariéru, ktorú mu pribrzdil zápal srdcového svalu, keď musel vynechať jednu celú kompletnú sezónu. Preto, keď vedenie Mountfield HK oznámilo, že kvôli jeho zlému zdravotnému stavu s ním rozväzuje kontrakt, všetci pomysleli nato najhoršie.

Z omylu však všetkých vyviedol mladík, ktorý poskytol rozhovor pre isport.cz. “S Hradcom sme sa rozišli v dobrom. Rozumiem, že ma chceli vidieť hrať, no pokiaľ mi nechceli dať dva týždne na doliečenie nohy, o ktorých hovorili aj doktori a fyzioterapeuti, tak nemalo zmysel, držať ma tam ďalej. Nemôžem ovplyvniť to, čo chce klub. Chceli, aby som hral, no skrátka to nešlo. Je to síce trocha úsmevné, ale je to ich rozhodnutie. Klub platí, on rozhoduje,” povedal slovenský útočník.

Réway nateraz nevie, kam povedú jeho ďalšie kroky, ale verí, že angažmán nájde. Sám však vylúčil, žeby jeho zranenie kolena malo byť vážnejšie a jediné, čo podľa lekárov potrebuje, je nechať ho približne dva týždne v pokoji.

Zdroj: Isport.cz | Foto: Twitter