Chýba viac Christian Eriksen Tottenhamu alebo Tottenham Christianovi Eriksenovi? Nuž, obe strany utrpeli odchodom dánskeho stredopoliara, ktorý sa momentálne v Interi veľmi trápi. No Kohúti prišli o ozaj brilantného technika a strelca náramných gólov, ktorého chcú nahradiť novým hráčom.

Vedenie klubu si uvedomuje chýbajúceho hráča v tíme, no už majú vyhliadnutého ozaj famózneho hráča do stredu poľa. Je ním 26-ročný rakúsky reprezentant Marcel Sabitzer. Ten je v Lipsku skutočným ťahúňom a mozgom tímu s neskutočnou kopacou technikou, ktorou ho pokojne môžeme porovnávať s Christianom Eriksenom. Svedčí o tom aj gól, ktorý strelil vo víkendovom zápase proti Herthe Berlín.

Sabitzerovi však v Lipsku skončí zmluva už v júni 2022 a ak ho RB chce speňažiť, musí ho predať už v nasledujúcom prestupovom období. A veru bola by škoda nechať ho odísť zadarmo, pretože jeho súčasná trhová hodnota sa pohybuje na úrovni 42 miliónov eur. Tottneham by mal byť pripravený položiť približnú sumu na stôl a angažovať šikovného stredopoliara. Ten v Lipsku pôsobí od roku 2015 a v celkovo 215 zápasoch strelil 49 gólov, ku ktorým pridal 41 asistencií.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter