Najlepšiu hokejovú ligu sveta už raz okúsil. V NHL sa však natrvalo nepresadil a mnohí z toho vinili aj trénera. Nech už je ako chce, po návrate do Európy podáva fantastické výkony v popredných hokejových ligách a najnovšie KHL.

Niektorí možno už tušíte, že reč nie je o nikom inom, ako o bývalom útočníkovi Bostonu Bruins, ktorým je Peter Cehlárik. Ten aktuálne oblieka dres Avangardu Omsk. V KHL odohral v aktuálnej sezóne 9 duelov, v ktorých až 7-krát skóroval a pripísal si aj 4 asistencie. Svoju skvelú formu potvrdil aj v kvalifikácií o Olympijské hry 2022, keď v troch zápasoch strelil 2 góly. V minulej sezóne bol hviezdou švédskej lige, kde v drese Leksands IF nazbieral v 40 zápasoch rovných 40 bodov (20+20). Po jej skončení sa zasa dostal do najlepšej formácie MS 2021, kde odohral 8 stretnutí a získal 11 bodov (5+6).

Áno, Peter Cehlárik ukazuje, že je elitným útočníkom. Bostonu Bruins na neho končia v budúcom roku práva a tak by sa tento 26-ročný slovenský útočník mohol vrátiť v ďalšej sezóne do NHL, kde už bude môcť rokovať s ktorýmkoľvek klubom. Budeme mu držať palce, aby si svoju fantastickú formu udržal a vyhýbali sa mu zranenia.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Instagram/petercehlarik