Svetový šampionát v Rusku priniesol viacero prekvapení aj v podobe neúspechov niektorých z futbalových veľmocí. Medzi nich možno zaradiť aj Španielsko. Zdá sa, že tento neúspech si vyžiadal prvé obete a koniec reprezentačnej kariéry ohlásil jeden z ťahúňov národného mužstva. 

“Hovoril som s Luisom Enriquem a povedal, že prijíma moje rozhodnutie,” povedal Gerard Piqué, ktorý sa rozhodol zavesiť reprezentačné kopačky na klinec. “Zažil so španielskym tímom naozaj skvelé časy a som veľmi šťastný, že som bol súčasťou jeho úspechov,” prehlásil 31-ročný stopér.  

Hráč FC Barcelona bol v španielskom národnom družstve pri úspechu na majstrovstvách sveta v roku 2010, ale aj o dva roky neskôr, keď sa Španieli radovali z titulu majstrov Európy. Jeho debut sa datuje ešte do roku 2009, keď aj s jeho pomocou zdolali Španieli Angličanov 2:0.

Rozhodnutie španielskeho stopéra je prekvapením, a to aj napriek tomu, že možný koniec naznačil už pred MS v Rusku. Okrem toho bol vystavený aj kritike a to nie pre svoje výkony, ale preto, že verejne podporil referendum o nezávislosti Katalánska.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.