Šokujúca dohra zápasu medzi Conorom McGregorom a Khabibom Nurmagomedovom je predmetom záujmu viac ako výsledok zápasu. Ruský športovec je neraz kvôli svojej reakcii vykreslený ako šialenec. Je to však naozaj tak? 

30-ročný Nurmagomedov je doposiaľ v rámci UFC neporaziteľný. Po incidente mu však reálne hrozí suspendovanie a tým aj odobranie titulu v ľahkej váhe. Horšie správy hovoria aj o jeho možnom vyhostení zo Spojených štátov amerických. Otázne je, či si niečo podobné naozaj zaslúži.

Ruského borca totiž podľa všetkého vyprovokoval McGregor a údajne aj jeho sparing partner. Narážky na jeho vierovyznanie a otca by nenechali chladným ani oveľa pokojnejšiu povahu. Hoci mu mal írsky vyzývateľ počas súboja povedať, že je to iba biznis, Khabib to tak zjavne nezobral.

Incident nabral dohru aj medzi fanúšikmi, ktorých rozvášnil natoľko, že sa niektorí pobili aj medzi sebou. Má byť toto posolstvo športu? Sám Khabib vyrastal v skromných a drsných pomeroch. Svedčí o tom aj video z detstva, ktoré ukazuje, ako sa 8-ročný pasoval s medveďom pod dohľadom svojho otca. Toho si veľmi váži a nepekné narážke jeho súpera nemohol teda brať na ľahkú váhu.

Jedným skratom sa však pre väčšinu ľudí vykreslil ako agresívny muž, ktorý nemá zábrany a len tak niekoho napadne. Nemajme však o ruskom zápasníkovi mylnú predstavu. Človeka by sme predsa nemali súdiť na základe jednej veci, ale komplexne.

Sám Khabib sa navyše po súboji ospravedlnil a uvedomil si svoje zlé konanie. K nemu bol aj podľa jeho slov takpovediac vyprovokovaný predzápasovými vyhláseniami jeho vyzývateľa. Pre Rusa to však nebol prvý UFC zápas. Preto si pozrite video, ktoré vám ukáže jeho predošlé správanie a pomôže vám lepšie si vytvoriť celkový dojem o Nurmagomedovi.

Khabib Nurmagomedov v UFC

Foto|Video: Twitter, Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.