Majstrovstvá sveta vo futbale sa konajú každé štyri roky, hoci vedenie FIFA sa už pokúšalo nadhodiť zmenu cyklu na 2-ročný. Aj preto je pomerne výnimočné, ak si nejaký hráč zahrá na viac ako troch či štyroch šampionátoch. A získať viac ako jedno zlato je vzácnosť.

Na MS 2022 v Katare sa ale objavia viacerí hráči, presnejšie pätnásti, ktorým by sa to mohlo podariť. Pozrime sa na nich. Kto by to mohol byť? Francúzski majstri sveta z roku 2018, nemeckí z roku 2014, španielski z roku 2010 a … tým by sme skončili. Taliani ako šampióni z roku 2006 v Katare nie sú a z brazílskych šampiónov z roku 2002 v Katare nebude nik, nehovoriac o francúzskych z roku 1998.

Najviac by sa mohol teda zvýšiť počet hráčov s dvomi zlatými medailami v prípade, že by Francúzi obhájili titul. Nemcov by bolo o niečo menej a Španielov minimum.

Francúzom sa za štyri roky mierne obmenila zostava, navyše, ťahúni z Ruska 2018 ako Kanté či Pogba pre zranenie šampionát vynechajú. V nominácii sú z majstrov sveta z roku 2018 Alphonse Areola, Antoine Griezmann, Benjamin Pavard, Hugo Lloris, Kylian Mbappé, Lucas Hernandez, Olivier Giroud, Ousmane Dembélé, Raphaël Varane a Steve Mandanda.

Čo sa týka Nemcov z roku 2014, zlatý pocit si môže zopakovať kvarteto Manuel Neuer, Mario Götze, Matthias Ginter a Thomas Müller. A zo zlatej španielskej zostavy z MS 2010 z JAR cestuje do Kataru už len Sergio Busquets, keďže 180-násobný reprezentant Sergio Ramos sa do zostavy nezmestil

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram (1) (2)