V kariére dosiahol toľko úspechov, že ak by sa už nikdy na trávniku neobjavil, história by naňho spomínala ako na velikána minimálne svojej doby. Je vo veku, kedy končia kariéru skôr len tí, ktorí nemajú inú možnosť.

„Kariéru chcem ukončiť tu v Madride. Kedy? To ešte neviem, nie som rozhodnutý,“ povedal Toni Kroos, ktorý už minulý rok definitívne ukončil kariéru v reprezentačnom drese. Aktuálne má 32 rokov a zmluvu v Reale len do konca sezóny.

V januári oslávi 33. narodeniny a stále je v TOP forme. Hráča jeho formátu by na lavičku posadil len málokto a v súčasnom futbale azda neexistuje klub, kde by si nenašiel miesto. Podľa dostupných informácií ho chcel získať behom leta Manchester City, no jednania stroskotali okamžite na nemeckom stredopoliarovi, ktorý nemal záujem sťahovať sa.

Pri dotazoch o budúcnosti nevylúčil ani možnosť, že by skutočne skončil kariéru už po aktuálnom ročníku. Na konte má päť trofejí z Ligy majstrov (štyri s Realom, jednu s Bayernom), je majstrom sveta z roku 2014, na klubovej úrovni má dovedna 26 trofejí a mnohokrát sa dostal do zostáv sezóny či rôznych podujatí.

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram, YouTube