Šport a politika by do seba zasahovať nemali. V Afrike sa už viacerým reprezentáciam stala osudnou práve skutočnosť, že vlády zasahovali do rozhodnutí či činnosti futbalového (alebo iného) zväzu.

Avšak, konflikt na Ukrajine je iný prípad. Avšak, až do tejto chvíle ostávalo viac-menej len pri rečiach. V túto chvíľu však „trest“ za vernosť Rusku pocítil poľský reprezentačný obranca Maciej Rybus. Ľavý obranca odohral do jesene 2021 za krajinu 66 stretnutí.

V marci 2022 vynechal reprezentačnú prestávku pre koronavírus, v júni sa do nominácie na duely Ligy národov nedostal. V tú chvíľu mu končil kontrakt v Lokomotive Moskva. Teraz podľa dostupných informácií jeho repre kariéra dostala stopku.

Dôvodom má byť prave skutočnosť, že sa ako voľný hráč k 1.7. nevrátil „na západ“, ale zmenil svoje pôsobisko len kozmeticky. Od 1. júla bude hráčom Spartaku Moskva. Práve to mu uzatvára cestu na šampionát do Kataru. Jednotkou na ľavom okraji bude na šampionáte zrejme Arkadiusz Reca hrajúci v Serii A za Speziu Calcio.

Zdroj: Sportbible | Foto: Twitter