Atlético Madrid v predošlej sezóne obsadilo vrámci La Ligy tradične 3. miesto, zatiaľ čo v Lige Majstrov sa dostalo ďalej, ako ich mestský rival, a to aj vďaka vyradeniu veľkého favorita z Liverpoolu. Behom leta podobne, ako ďalšie španielske kluby, nebolo Atlético na prestupovom trhu príliš aktívne. No, ako je vidno, ani sa nemieni vzdávať svojich opôr.

Denník Marca priniesol informácie o tom, že Manchester City má mať seriózny záujem o 25-ročného stopéra Josého Gimenéza a neváha siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Údajne malo ponúknuť za Uruguajčana, ktorý od roku 2013 reprezentoval svoju vlasť 58 krát, až 100 miliónov eur.

Vedenie Atlética však jasne oznámilo, že sa svojho hráča nevzdá za menej, než za sumu, ktorá je jeho výkupnou klauzulou. A tá je nastavená až na 120 miliónov eur. A sami uznajte, že takú sumu dať v súčasnosti (či vlastne kedykoľvek) za stopéra, je už poriadne premrštené. A to ho španielsky klub získal pred siedmymi rokmi z uruguajského Danubio FC za smiešnych 900 tisíc eur.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter