Manchester United čaká na titul v Premier League od odchodu Alexa Fergusona, a teda už od roku 2013. Za tú dobu ho viedli viacerí vyhlásení manažéri a na posily minul ohromný balík. Aktuálne sa avšak zdá, že si to v klube ako-tak sadlo a celok z Old Trafford sa dokonca na chvíľu zjavil na čele anglickej ligy. Prečo avšak ešte nie je pripravený jej kraľovať?

Výkony má síce klub pomerne stabilné, mladší hráči nabrali skúsenosti a tí vyzretejší predvádzajú, čo sa od nich viac-menej čaká. Avšak, pohľad na výsledky Manchestru United odhaľuje veľkú slabinuzápasy proti TOP tímom. Po 27. kole mali Rashford a spol. na konte 51 bodov vďaka bilancii 14-9-4. Zatiaľ, čo proti papierovo slabším súperom sa United naučil vyhrávať, resp. čo najmenej strácať body (čo mu v minulých sezónach podlamovalo kolená), proti TOP klubom je situácia iná.

Hneď v úvode ročníka dostal klub historickú facku od Tottenhamu (1:6) a prehral aj s Arsenalom (0:1). Od tej chvíle už síce proti najzvučnejším súperom neprehral, avšak, ani nevyhral. Akoby sa v nich hráči sústredili na “neprehru”. Dôkazom sú dve remízy 0:0 proti Chelsea, ďalšie bezgólové duely proti Manchestru City, Liverpool i Arsenalu, k tomu remíza 2:2 proti Leicestru. Inak povedané, žiadna výhra proti elitným súperom, a teda, ani reálna šanca na majstrovský titul, dokedy nebude tento “blok” vyriešený.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter