Christián Jaroš je hráčom Ottawy Senators, ktorá patrí medzi najhoršie tímy NHL. Podľa počtu aktuálnych bodov (54) je tretím najhorším celkom. V zápase s Columbusom, ktorý bojuje a má šancu na play-off, Jaroš prispel asistenciou, ktorá dopomohla len k zisku jedného bodu, pretože jeho tím prehral 4-3 po predĺžení. Na ľade strávil Slovák iba šesť a pol minúty.

23-ročný slovenský obranca dostal len ôsmu príležitosť v ročníku v drese Senators. Play-off túto sezónu je pre nich nemysliteľné. Majú pomerne mladý tím a sú v situácii, kde chcú stavať mužstvo okolo mladých pušiek, ktoré v budúcnosti budú ťahúňmi. Otázkou je, či má Jaroš na to, aby sa prepracoval do pevného jadra a či by mal dostávať viacej príležitostí?

V tejto sezóne nemajú veľmi čo získať a tak možno ku jej koncu budú dostávať viac šancí mladíci, ako spomínaný rodák z Košíc. Môže o tom svedčiť aj fakt, že do prvého zápasu zasiahol 22. novembra proti Rangers so štatistikou -1 bod, 4 trestné minúty. Do zvyšných siedmych zápasov začal nastupovať pravidelnejšie.

Od 29. decembra 2019 do 7. januára 2020 odohral 5 zápasov. Na ľade strávil priemerne 12 minút, pripísal si dve asistencie a v konečnom dôsledku jeden mínusový bod. Potom prišla pauza, ktorá trvala donedávna. Okrem už skôr spomínaného dnešného duelu s Columbusom, zasiahol aj do zápasu dva dni skôr proti Montrealu, kde dostal na ľade slušnú porciu 14-tich minút.

Dá sa skutočne predpokladať, že Ottawa sa rozhodne otestovať hráčov, ktorí nemali toľko veľa šancí sa ukázať v prvom tíme. Ak teda Jaroš dostane ďalšie porcie minút, musí ich naplno využiť. Či už presvedčiť jeho momentálneho zamestnávateľa alebo prípadne skautov z druhých tímov. Štatistiky nemá zlé, dá sa z nich vyčítať, že sa snaží byť aktívny smerom dopredu a nezaostáva ani v defenzívnej činnosti. Veď Ottawa je druhým tímom s najhoršou obranou a v štatistike +/- má číslo -2. Budeme mu držať palce!

Zdroj: Nhl.com, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook