Niekto počíta každú korunu, obzvlášť v aktuálnej situácií, ktorá panuje okolo nás. Iní si dovolia kúpiť megalománsku vilu za desiatky miliónov, zaplatiť let do vesmíru, platiť tisíce eur za jednu noc v luxusnom hoteli či nechať v bare za večer ročný plat obyčajného človeka.

A niekto je ochotný pre zmenu zaplatiť šialené čiastky za veci v dražbách. Začiatkom roku 2023 odohralo hokejové Kladno aj s Jaromírom Jágrom duel proti Plzni v retro dresoch „POLDI“, v ktorých hrávalo za éry československej ligy. Jágr v ňom strelil aj svoj prvý súťažný gól po päťdesiatke, keď skóroval proti Plzni.

50-ročný Jágr to dokázal: Takto strelil svoj prvý gól v roku 2023!

Tieto dresy boli 17. januára dražené, pričom celkovo vyzbieral český extraligista prbližne pol milióna českých korún (cca 20 tisíc eur). A najdrahší, resp. vydražený za najvyššiu cenu, bol podľa očakávaní práve dres ikonickej „68“.

Podľa informácií TV Nova začala dražba jeho dresu na sume 2000 Kč (80 eur) a po 447 prihodeniach bola na úrovni 185 tisíc korún (cca 7500 eur), čo bola aj výsledná suma. V porovnaní s cenami slávnych obrazov či iných artiklov, za ktoré často záujemcovia zaplatia milióny eur, to síce nie je nejaká vysoká suma, no podľa dostupných informácií je to najvyššie vydražený dres českého klubu.

Doterajší rekord držal taktiež Jágr, ktorého „zlatý“ dres z roku 2012, keď behom výluky NHL hral rovnako za Kladno, vydražili za 150 tisíc korún. Len dodáme, že druhá najvyššia čiastka padla tentokrát za dres inej veľkej osobnosti Kladna. Dres Tomáša Plekanca našiel majiteľa za 53 400 rokún (cca 2200 eur).

Nielen gól: Jaromír Jágr šokoval v dueli proti Plzni aj TAKTO!

Zdroj: Nova | Foto: YouTube