Antonio Conte prekvapujúco opustil Inter len krátko po skončení sezóny, v ktorej Nerazzurri získali Scudetto v Serie A. Dôvodom mal byť okrem zníženia platu aj predaj kľúčových hráčov, čo by Talianovi značne skomplikovalo plánovanie mužstva.

Inter potrebuje peniaze, keďže pandémia spôsobila značne ekonomické straty aj tomuto talianskemu veľkoklubu. V kuloároch sa povráva, že predajom hráčov by chcelo vedenie milánskeho klubu naplniť kasu 80 až 100 miliónmi eur. Média okamžite rozdúchali špekulácie, ktoré hviezdy by mohli z Interu odísť. Medzi nimi figurovalo aj meno Romelua Lukakua. Ten bol okamžite spojený napríklad s londýnskou Chelsea.

Lukaku má však s Interom dlhodobú zmluvu do roku 2024 a trhovú hodnotu 100 miliónov eur, takže nielen pre Chelsea, ale aj pre akýkoľvek iný klub by bol tento transfer pravdepodobne nefinancovateľný. Koniec koncov, belgický ostrostrelec sa o svojej budúcnosti vyjadril sám a úplne na rovinu.

“Ostávam v Interi. Rozprával som sa s naším novým trénerom Inzaghim. Možno som to ešte nemal povedať, ale bol to mimoriadne pozitívny rozhovor. V Interi sa cítim dobre,” povedal Lukaku do médií. Potvrdené, podčiarknuté. Romelu Lukaku z Interu v tomto prestupovom období rozhodne neodíde.

lukaku

Zdroj|Foto: Twitter