Slovenská futbalová reprezentácia nezvládla svoj posledný duel v tomto kalendárnom roku, keď podľahla Českej republike 0:2. Poďme si teda po tejto prehre ohodnotiť individuálne výkony jednotlivých hráčov.

 

Potešili

Marek Rodák

Nebyť brankára Fulhamu, bola by táto prehra ešte bolestnejšia. 23-ročný gólman chytil 2 čisté gólovky ešte v úvode zápasu a udržal nás tak v hre o dobrý výsledok. Istým dojmom pôsobil aj pri viacerých centroch českých hráčov, keď boxoval loptu preč z nebezpečných území. Z našej strany bol určite mužom zápasu.

Peter Pekarík

Našim druhým najlepším hráčom bol podľa nás pravý obranca Peter Pekarík. Futbalista Herthy Berlín si do bodky plnil svoje úlohy v defenzívy, avšak plne podporoval aj náš útok, veď napokon aj zakončoval naše jediné priame ohrozenie súperovej bránky. Jeho strela však len skončila na nohe súperovho gólmana. Mimochodom, tento 34-ročný Žilinčan odohral plnú minutáž vo všetkých troch našich vystúpeniach (aj s predĺžením v Belfaste) a nebolo na ňom bádať ani štipku únavy. Takto má vyzerať fyzicky dobre pripravený futbalista!

Patrik Hrošovský

Tréner ho poslal na ihrisko až v druhom polčase a bola to chyba. Mal ho tam totiž poslať od samého začiatku. 28-ročný stredopoliar bol skvelý v defenzíve, rozdával prihrávky, nebál sa ísť do zakončenia a poriadne znepríjemňoval život súperovým hráčom. Futbalista belgického Genku je podľa nás veľmi podceňovaným hráčom a v budúcnosti by mohol dostávať v reprezentácií oveľa väčší priestor. Áno, aj na úkor hviezdneho Stanislava Lobotku.

Priemer

Milan Škriniar

Stredný obranca milánskeho Interu podal dobrý výkon. Bol ako tradične dominantný vo vzdušných súbojoch a na svoje plecia bral aj rozohrávku nášho mužstva. Brániť v rýchlosti mu však nevyhovovalo a do tejto situácie sa dostával často aj preto, že naši defenzívny záložníci dostatočne nečistili priestor pred ním. Spomenúť možno aj jeho útočné výpady, z  ktorých do budúcna môžeme ťažiť, avšak proti Čechom išlo skôr o výkriky zúfalstva, keď sa už nemohol pozerať na nemohúcnosť našej ofenzívy. Jeden jeho výpad navyše takmer skončil gólom v našej sieti. Milan má určite naviac a preto jeho výkon hodnotíme ako priemerný.

Tomáš Hubočan

Zmaril množstvo českých útokov, avšak chyboval pri góle a ako tradične, ofenzívu príliš nepodporil. Nehral však vyslovene zle a navyše Česko viedlo väčšinu svojho ofenzívneho snaženia práve cez jeho stranu. Byť tam iný obranca, mohlo to skončiť oveľa horšie. Navyše, veľmi mu nepomáhal ani Lobotka, čo veru mal…

Róbert Mak

Podobne ako Škriniar má naviac, avšak vo včerajšom zápase s Českou republikou bol pri všetkom dôležitom, čo sa udialo v našej ofenzíve. Preto možno jeho výkon hodnotiť kladne. Nedostatky mal však v defenzívnej činnosti, keď v tom viackrát nechal Tomáša Hubočana samého.

Ivan Schranz

Síce by sme ho vzhľadom na jeho minutáž nemali hodnotiť. Avšak aj za tú krátku dobu stihol ukázať, že by mohol byť nebezpečný.

Juraj Kucka

Jeho výkon síce hodnotíme priemerne, avšak dá sa povedať že aj mierne sklamal. Viackrát totiž chyboval, kazil ľahké prihrávky a nevyznamenal sa ani v defenzíve, keď spoločne s Ďurišom nechal pri prvom góle nerušene hlavičkovať Součeka. Mal však aj viacero svetlých momentov, keď si dovolil ísť aj do individuálnej akcie cez viacerých hráčov a často mal lepší ťah na bránku a väčšie sebavedomie, ako naši krídelníci.

Pavol Šafranko

Viackrát mu to vyšlo individuálne a vyhral aj viacero hlavičkových súbojov. Zakončoval aj našu veľkú šancu, no loptu dobre netrafil a tá nemala razanciu nato, narobila súperovmu brankárovi problémy. Celkovo si splnil to, čo sa od silového útočníka dá čakať.

Ján Greguš

V defenzíve si plnil povinnosti lepšie ako Juraj Kucka, ktorého vystriedal. V ofenzíve zas bol o niečo horší od svojho skúsenejšieho kolegu. Svoje miesto si však zastal a aj do budúcna je ideálnym náhradníkom, ktorý si vždy spraví svoju robotu a občas aj niečo naviac, keďže disponuje solídnym zakončením z diaľky.

Sklamali

Stanislav Lobotka

Hviezdny hráč nášho výberu sa herne trápi a nehráva pravidelne ani v klube. To sa ukázalo naplno aj vo včerajšom zápase, kde nezachytával potrebné lopty v defenzíve a postupne odišiel aj fyzicky. Nič naviac nevymyslel ani smerom dopredu. Ostáva veriť, že rok 2021 bude pre nášho šikovného stredopoliara vydarenejší, pretože ho ešte budeme v jeho najlepšej forme veľmi potrebovať.

Michal Ďuriš

S Kuckom chybovali pri prvom góle Čechov. Celkovo bol počas zápasu nevýrazný, pretože sa dostal najmä k nakopávaným loptám a Michal veru nie je typom útočníka, ktorý by zvládal vyhrávať náročné vzdušné súboje. Oceniť možno aspoň jeho snahu pri napádaní súpera.

Norbert Gyömbér

Viacerí fanúšikovia kritizovali už rozhodnutie trénera Tarkoviča nasadiť do hry tohto hráča. Bohužiaľ, ich slová sa v zápase len potvrdili. 28-ročný stredný obranca nestačil rýchlostne na súperových hráčov a jeho rozohrávka tiež nepôsobila najlepším dojmom. Otázkou je len to, prečo nedostal priestor Martin Valjent, ktorý v minulej sezóne nevynechal takmer ani zápas v náročnej La Lige.

Marek Hamšík

Jeho genialitu sa neodváži nikto spochybňovať, podobne ako ani fakt, že s istotou patrí do základnej zostavy nášho mužstva. Vo včerajšom zápase mu to však nešlo podľa predstáv. Ono to však možno ani nebola jeho chyba. Marek totiž poriadne nemal s kým hrať, keďže sa mu nik zo spoluhráčov neponúkal do voľných priestorov a pod jeho výkon sa opäť podpísala aj nedostatočná fyzická pripravenosť.

Albert Rusnák

Za posledných 12 zápasov, ktoré v reprezentácií odohral, si nepripísal ani len bod za asistenciu. To je vzhľadom nato, že dostáva veľký priestor a ofenzíve úlohy skutočne žalostná bilancia. Neponúkol žiadne odvážnejšie riešenie a väčšinu lôpt, ktoré nestratil, tak zahral len “na istotu” dozadu na svojich spoluhráčov. Pozícia krídelníka mu veru zdá sa veľmi nesedí.

Tomáš Suslov

Fanúšikovia, média a asi aj tréner od neho zjavne mali až príliš veľké očakávania. Len 18-ročný futbalista možno aj na základe týchto očakávaní nezvládol tlak a pôsobil príliš nervózne. To vyústilo do nepresných prihrávok a zlých spracovaní lopty. Je však veľmi mladý a veríme, že v budúcnosti bude jednou z hviezd našej repre.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz