Manchester United zvládol veľmi dobre záver sezóny 2019/20, veď od začiatku februára vrámci domácej ligy neprehral a bilancia 9-5-0 ho katapultovala na pekné 3. miesto a zaručila mu účasť v Lige Majstrov. A to netreba zabúdať, že stále je tento celok v hre o triumf v Európskej lige, ktorá sa bude v auguste dohrávať na nemeckom území.

Ani ustálená zostava a spomínaná skvelá séria vrámci ligy bez prehry ale stále podľa bývalej opory nie je tá “pravá orechová” a na konkurovanie Liverpoolu či Citizens je nevyhnutné poriadne investovať do posíl. Okrem nich však 45-ročný Gary Neville, ktorý v rokoch 1992-2011 odohral za Manchester United 602 duelov, urguje aj k výraznej zmene na neohroziteľnom poste.

Podľa jeho slov si vie pod pojmom ideálna zostava Manchestru United pre sezónu 2020/21 (samozrejme vrámci možností) predstaviť nasledovnú jedenástku:

Zisk kvarteta Sancho, Grealish, Digne a Koulibaly by nepochybne stále klub najmenej 200 miliónov libier, a to s ohľadom na nižšie ceny vinou koronakrízy, no nebola by vylúčená ani útrata na úrovni cez 250 miliónov libier. Ako sme avizovali, Neville si vie dobre predstaviť aj zmenu na poste brankárskej jednotky, ktorý už deväť sezón háji 29-ročný David de Gea.

23-ročný Dean Henderson je odchovancom Manchestru United, no v súťažnom zápase za A-tím nikdy nenastúpil, pričom v ostatných štyroch sezónach postupne hosťoval vo štvrtej, tretej, druhej i najvyššej domácej súťaži, Vrámci Premier League odchytal za Sheffield United v práve ukončenej sezóne 36 duelov.

Kto je pre vás TOP favoritom na titul v Premier League 2020/21?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, Chosen11