Inter Miláno využilo zaváhanie Juventusu a vrátilo sa do čela Serie A. V zápase 23. kola dokázalo otočiť nepriaznivý stav ostro sledovaného derby proti AC Milánu a napokon slávilo výhru 4:2. Pozornosť sa opäť ale upierala aj na navrátilca Zlatana Ibrahimovića.

Už 38-ročná švédska legenda mala prsty v oboch góloch AC, vďaka ktorým po prvom polčase svietilo skóre 0:2 v neprospech Interu. V 40. minúte Ibrahimović prihrával na gól Rebičovi, v nadstavenom čase vďaka skvelému inštinktu dokázal sám skórovať.

„V prvom polčase to skutočne nevyzeralo, že hráme proti druhému tímu tabuľky,“ zhodnotil Švéd výkon Interu. Následne však v rozhovore priznal aj nespokojnosť so svojim tímom. „Všetko sa odrazu zmenilo, najmä po druhom inkasovanom góle. Na takéto zápasy potrebujete využiť svoje skúsenosti, čo sme nedokázali,“ dodal Zlatan, ktorý dobre vie, že táto bodová strata môže AC Miláno kľudne pripraviť o pohárovú Európu.

Po 23. kole majú Rossonerri na konte 32 bodov a sú na 10. mieste. V prípade výhry však mohli byť v túto chvíľu šiesti. Zo Serie A majú istotu účasti v Lige Majstrov štyri tímy, piaty aj šiesty celok hrá Európsku ligu, siedmy musí čakať na to, kto vyhrá domáci pohár. Práve v ňom už vo štvrtok nastúpi vrámci prvého semifinálového zápasu AC Miláno proti ďalšiemu TOP tímu – Juventusu.

Gól + asistencia Zlatana proti Interu:

Mimochodom, Zlatan sa stal aj najstarším strelcom v histórii milánskych derby, pričom túto pozíciu hájil od roku 1960 jeho krajan Nils Erik Liedholm, o čom svedčí nasledovný obrázok.

Zdroj: Forzaitalianfootball.com | Foto,Video: Twitter, Streamable.com