250 miliónov eur minul Roman Abramovič, majiteľ Chelsea, na nové letné akvizície v podobe Wernera, Havertza, Ziyecha, Chilwella a brankára Mendyho. Kým poslední dvaja menovaní nezaostávajú za očakávaniami, 173-miliónová útočná trojica tápe.

Ani Jürgen Klopp nedostal Liverpool na výslnie za jedinú sezónu. No s Frankom Lampardom by Chelsea pravdepodobne nešla rovnakou cestou – cestou za titulom. Prečo vlastne vyhodil londýnsky celok svoju klubovú legendu? Možno budete prekvapení, no nie sú za tým len nepriaznivé výsledky a neuspokojivé postavenie v tabuľke Premier League. Poďme preto postupne.

Hlavný dôvod

Výsledky. Áno, to je primárny dôvod Lampardovej výpovede. Ak sa na to pozrieme štatisticky, 42-ročný Brit mal priemer 1,67 bodu na zápas, čo z neho robí najhoršieho trénera za Abramovičovej éry. Okrem toho, Chelsea vyhrala z posledných ôsmich ligových zápasov len dva. S oslabeným Fulhamom a náladovým West Hamom.

Abramovičova dôverníčka

Marina Granovskaia. To je meno záhadnej ženy na poste športovej riaditeľky v londýnskom klube. Okrem toho je tiež majiteľovou tajomníčkou a jej slovo má v klube ohromnú váhu. V poslednom období sa však vzťah na trase Granovskaia – Lampard mal zhoršiť, čo samozrejme podpísalo jeho výpoveď. Okrem iného, údajne na neho 46-ročná Ruska významne tlačila s podporou Kepu Arrizabalagu, z ktorého urobila aj Granovskaia najdrahšieho brankára sveta. Lampard bol však neústupčivý a Kepu nadobro zavrhol a nepodporoval dostatočne.

Žiaden dlhodobý spasiteľ

Povráva sa, že Frank Lampard nebol v očiach majiteľa Abramoviča, ale i celého predsedníctva klubu tým úplne vrcholným a najlepším obsadením lavičky ich klubu. Do klubu sa dostal v roku 2019, keď schytala Chelsea zákaz prestupov, čo odlákalo veľké trénerské mená, ktoré chceli samozrejme prebudovať tím podľa svojho gusta. Okrem iného, Lampard sa sťažoval na nedostatok zimných prestupov, čo mu na kredite v očiach vedenia klubu rozhodne nepridalo.

Problémy s hráčmi aj agentmi

Ako v každom klube, aj v Chelsea sa Lampard stretol s hráčmi, s ktorými bol za dobre, ale i s takými, ktorí nemali s ex-manažérom práve najlepšie vzťahy. Najväčšiu šarapatu mal robiť obranca Antonio Rüdiger, ktorého Frank odstavil v istom období na vedľajšiu koľaj, čo sa nestretlo s pochopením nielen nemeckého stopéra. Okrem hráčov sa však sťažovali aj ich agenti. Vraj Lampard nekomunikoval dobre s tými jedincami, ktorí nehrávali často v základnej jedenástke. Ťažké obvinenie.

Všetky tieto dôvody spôsobili, že vedenie Chelsea jednoducho stratilo s Lampardom trpezlivosť a vyriešilo to výpoveďou. Teraz sa na lavičku The Blues blíži nová krv menom Thomas Tuchel. Jeho minulosť však z neho nerobí nijakého bezkonfliktného človeka. Z Dortmundu ho vyrazili hneď po tom, čo s Borussiou vyhral Nemecký pohár. Z Paríža zas len polroka po tom, čo dostal ich tím do finále Ligy Majstrov. Možno sa poučil. A možno bude vedenie Chelsea potrebovať s týmto horkokrvným Nemcom riadnu dávku trpezlivosti. V každom prípade, vedenie aj celý klub začína písať svoju novú kapitolu.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter