Tottenham si druhýkrát v rade zahrá skupinovú fázu Ligy majstrov a v domácej lige už rozhodne nebude považovaný len za ambiciózny klub. Po treťom mieste zo sezóny 2015/2016 mu bol opäť prognózovaný boj o piatu či šiestu priečku. Napokon sa jeho futbalisti stali jediným rovnocenným súperom Chelsea.

O Tottenhame je však známe, že nemá tak široký káder ako iné veľké tímy a jeho manažér Mauricio Pochettino pri skladaní zostavy nejaké nečakané kroky robiť nemôže. To by mohlo výjsť v nasledujúcej sezóne Tottenham draho. Zaujímavé je, že napriek množstvu prestupových špekulácií sa v prvom tíme tohto londýnskeho klubu neudialo ešte absolútne nič. Žiadny odchod, žiadny príchod.

To by sa však mohlo v najbližších dňoch zmeniť. Tottenham totižto poslal do Dortmundu 20-miliónovú ponuku za obrancu Matthiasa Gintera. 23-ročný stopér patril v uplynulej sezóne k základným stavebným kameňom defenzívy nemeckého klubu, ktorý si Ligu majstrov taktiež zahrá. Jeho čísla týkajúce sa úspešnosti prihrávok či hlavičkových súbojov patria do kategórie excelentných.

Ginterov obranný zákrok proti Juventusu

Druhým hráčom, ktorý by sa mohol sťahovať do Londýna, je Max Meyer. Stále len 21-ročný ofenzívny záložník je s odchodom zo Schalke 04 spájaný už dlhšie, no po ME do 21 rokov by sa aj on mohol definitívne sťahovať. Do kariet hrá Tottenhamu v Meyerovom prípade fakt, že o rok mu končí zmluva a tak to môže byť posledná možnosť nemeckého klubu na získanie nejakých peňazí za svoj klenot. Aj v jeho prípade sa má údajne ponúkaná suma pohybovať na podobnej sume, ako v prípade Gintera.

Max Meyer

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter