Leto v Madride nebolo príliš turbulentné, čo sa týka prestupov. Ak sa bavíme samozrejme o Reale Madrid, pretože Atlético priviedlo viacero zaujímavých mien do svojho kádra. Naopak konkurenčný Real si tak akurát stiahol z hosťovania Martina Ødegaarda a nekúpil nikoho.

Zato odchodmi sa to len tak hemžilo v košiari Zinedina Zidana. Hakimi, Reguilón, Bale, James Rodríguez a ďalší opustili jeho tím buď natrvalo, alebo odišli na hosťovanie. Jedným z nich bol aj Dani Ceballos. Ten prezradil, že s jeho opätovným hosťovaním v Arsenale bol tak trochu chaos. Real zjavne nevedel, čo s týmto svojím záložníkom, ktorý v Anglicku patril k oporám londýnskeho klubu.

dani ceballos

“Real Madrid ma požiadal, aby som po svojom návrate z hosťovania mesiac počkal. Ale ja som bol už rozhodnutý. Chcel som sa vrátiť do Arsenalu,” znel jasne Ceballos na predzápasovej tlačovke španielskej reprezentácie. “V Arsenale som našiel komfort aj svoje miesto a chcel som sa vrátiť do klubu. Potrebujete si proste sadnúť a porozumieť tomu, že sa blížia Majstrovstvá Európy a musíte hrať dôležitú rolu v tíme,” vyjadril sa 24-ročný Španiel.

A vcelku to urobil rozumne, že zatlačil na vedenie Realu, ktoré ho uvoľnilo na ďalšiu “hosťovaciu” sezónu v Arsenale. Španielske média tvrdili, že pod Zidanom nemá veľkú perspektívu v Reale Madrid nastupovať v základnej zostave, čo Ceballosovi neprichádzalo v žiadnom prípade do úvahy, keďže pred Eurom 2020 potrebuje čo najviac hrávať, čo má v Arsenale pod Artetom prakticky zaručené. Real chcel zjavne Ceballosa predať natrvalo a tak si od neho vyžiadalo mesiac čakania. Alebo ho vedenie chcelo zakomponovať do Zidanovho tímu? Ostáva to záhadou.

perez zidane

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter