Prestup, ktorý opäť poriadne nahnevá fanúšikov Neapola. Čo môže naštvať viac ako predaj TOP útočníka úhlavnému rivalovi? Nepriamo už takto putoval aktuálny tréner Juventusu, Maurizio Sarri, ktorý najprv pôsobil v SSC, potom išiel do Chelsea a napokon sa ocitol v Juventuse.

Podobnú trasu mal aj Gonzao Higuaín, ktorý však prestupoval z Neapola do Juventusu priamo v roku 2016 za šialených 90 miliónov eur. Teraz ho bude nasledovať ďalší útočný bombardér SSC. Poľský hrotový útočník Arkadiusz Milik už podľa renomovaného portálu Transfermarkt súhlasil s prestupom do Juventusu.

Nebude to však úplne jednoduché, keďže kluby sa stále nedohodli, či pôjde o prestup alebo výmenu. Ak by išlo o transfer, v hre je relatívne priateľská cena vo výške 40 miliónov eur, pretože Milikovi končí v Neapole zmluva v roku 2021. Ak by išlo o výmenu, najväčším kandidátom na odchod z Juve by bol jeden z trojice Federico Bernardeschi, Cristian Romero a Luca Pellegrini. SSC by však peňažným transferom, aspoň čiastočne pokryl drahý prestup Victora Osimhena z Lille.

milik

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter