Dlhých desať sezón hájil farby nemeckého giganta, avšak aj spojenie Jorome Boateng a Bayern Mníchov bude čoskoro minulosťou. Nemecký stopér, ktorý v septembri oslávi už svoje 33. narodeniny však rozhodne nemusí smútiť a ani sa strachovať o to, či si nájde nový klub.

76 štartov za Nemecko, kde je aktuálne avšak s 10-miliónovou nálepkou až 13. najcennejší stopér, 356 v drese Bayernu a ďalšie v Herthe, Hamburgu a dokonca aj v Manchestri City (sezóna 2010/11). To je vizitka jedného z najlepších stopérov ostatného desaťročia, ktorý má v zbierke 21 trofejí s Bayernom, no aj zlato z MS 2014 či zlato z EURA “U21” 2009.

K 1.7.2021 sa však stane voľným hráčom, pričom stále má nespochybniteľné kvality na to, aby odohral pár sezón na TOP úrovni. V ostatnom čase sa hovorilo o záujme domácich popredných klubov z Dortmundu a Lipska, no nechýba ani záujem z cudziny. AS Rím, Ajax Amsterdam a najnovšie vraj aj Mourinhov Tottenham majú byť seriózni kandidáti na zisk Boatenga. Ten si tak zrejme bude mať z čoho vyberať, pričom je na ňom, či uprednostní možno lukratívnejší plat alebo skôr možnosť hrať Ligu Majstrov.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter