Tottenham neprežil najlepšiu sezónu, veď až v posledných minútach posledného kola si zaistil aspoň miestenku do predkola Konferenčnej ligy. To veru nie je niečo, s čím by sa ambiciózny Spurs chceli chváliť. Podľa mnohých by mohli do istej miery preskladať káder, no práve tento odchod sa veľmi neočakával.

Tottenham by totižto v najbližších dňoch mal prísť o 32-ročnú stopérsku stálicu Tobyho Alderweirelda. Je pravdou, že v uplynulej sezóne už nepredvádzal až také skvelé výkony, ako napríklad v rokoch 2015-2019 behom svojho “partnerstva” s reprezentačným kolegom Janom Vertonghenom, no stále bol dôležitým článkom zostavy.

Samotný hráč s viac než 200 štartmi za Spurs má byť už ale na ceste do Kataru, kde sa ho chystá podpísať majster zo sezóny 2019/20 a vicemajster predošlého ročníka Al-Duhail. Za stopéra s krkolomným menom by mal zaplatiť 13 miliónov eur, pričom celková hodnota hráčov tohoto tímu je len necelých 20 miliónov.

Toby Alderweireld

V Tottenhame by sa tak buď uvoľnilo miesto pre novú akvizíciu alebo by tým nový manažér Nuno Espirito Santo naznačil, že je pripravený dať viac priestoru mladším stopérom. Tottenham disponuje nielen Davinsonom Sánchezom a Ericom Dierom, ale aj 24-ročným Joe Rodonom alebo ešte mladším Japhetom Tangangom. Stopéra (najmä v 3-člennej obrane) vie solídne zahrať aj Ben Davies.

Santo ešte ako manažér Wolves

Zdroj: BBC.com | Foto: Twitter