Real Madrid má v súčasnosti zrejme najlepší tím na svete, čo potvrdil v uplynulej sezóne ziskom trofeje pre španielskeho šampióna, obhajobou titulu v Lige majstrov a víťazstvom na majstrovstvách sveta klubov. Na každom poste má hneď niekoľko skvelých hráčov, no niekoľko z nich je predsa len takmer nenahraditeľných.

Vo všeobecnosti sa pokladá za najväčšiu hviezdu Cristiano Ronaldo, no nepostrádateľnými postavami sú aj kapitán Sergio Ramos, Marcelo, Karim Benzema, Toni Kroos či Luka Modrič. Posledného spomínaného mnohí odborníci nazývajú motorom klubu, ktorý určuje tempo hry.

Práve chorvátsky záložník sa v rozhovore nechal počuť, že jeho snom je v drese Realu Madrid ukončiť kariéru. Jeden z najlepších hráčov na svojom poste je v klube od roku 2012, keď bol za 30 miliónov eur kúpený z anglického Tottenhamu. Za päť sezón v drese “Bieleho baletu” nastúpil celkovo do 214 zápasov, v ktorých sa gólovo presadil 11-krát.

O svojej budúcnosti som uvažoval viackrát, je to prirodzená súčasť života. Uvedomujem si, že v Reale hráč musí hrať na hranici svojich možností, inak sa dostanete na druhú koľaj a to následne vedie k odchodu z klubu. Ja však urobím všetko pre to, aby som ostal súčasťou tohto skvelého tímu minimálne do roku 2020, keď mi končí zmluva. Potom možno ukončím kariéru, no bude úžasné, ak to bude tu v Madride po boku tých najlepších,” nechal sa počuť Modrič, ktorý by tak mohol napodobniť napríklad aktuálneho trénera tohto klubu. Zidane ukončil v Madride kariéru v roku 2006.

Zdroj: goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.