neymar psg

Brazílska reprezentácia je už vo finále Copa América, kde aj napriek neúčasti hviezdneho Neymara neutrpela zatiaľ ani jedinú porážku. Naposledy prehrali “kanárici” ešte vo štvrťfinále vlaňajších Majstrovstiev sveta v Rusku s Belgickom v pomere 1-2. O tom ako vníma počínanie Brazílie na Copa América bez Neymara sa rozhovoril stredopoliar Realu Madrid Casemiro. 

Kým “Selecao” vedie na majstrovstvách Južnej Ameriky množstvo skvelých hráčov, Casemiro verí, že s Neymarom by bola Brazília oveľa silnejšia. Pripomeňme, že líder Paríža St. Germain absentuje kvôli zraneniu členka.

Čo sa týka kvality Neymara, môžeme nesporne vyhlásiť, že je najlepším brazílskym hráčom súčasnosti.” povedal 27-ročný rodák zo Sao Paola na tlačovej konferencii v piatok. “Keď je chalan vpohode, poviem vám, že je takmer nemožné ho zastaviť. Je to hráč nesmiernej kvality čo už ukázal všetkým, aj v brazílskom výbere.” vychvaľoval Casemiro svojho spoluhráča z reprezentácie.

Ale samozrejme, máme aj iných skvelých hráčov. Keby tu však bol Neymar, bolo by to pre nás lepšie, ale nie je tu a my musíme prekonať túto ťažkosť. Vytvorili sme si istú hernú identitu, ale keby tu bol, bolo by to oveľa lepšie.” dodal odchovanec brazílskeho Sao Paola.

Brazília sa v nedeľu o 22:00 nášho času stretne vo finále Copa América s Peru, s ktorým si “kanárici” poradili v úvode turnaja presvedčivo 5-0. Casemiro vtedy otváral skóre stretnutia vo svojom rodnom meste v Corinthians aréne.

casemiro neymar

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter