Real Madrid urobil v minulosti množstvo chýb na prestupovom trhu. Jedna z najväčších za posledné obdobie bola istotne predaj rýchlonohého krajného obrancu, Achrafa Hakimiho do Interu Miláno. Žeby Real zopakoval rovnaký omyl?

Kedysi sa o ňom hovorilo, že je jedným z najtalentovanejších hráčov svojho veku. No tieto reči veľmi nepotvrdzoval na seniorskej úrovni, keď ho Real najskôr kúpil a potom posielal na hosťovania. Reč je o talentovanom Nórovi, Martinovi Ødegaardovi, ktorý je v tejto sezóne znova na hosťovaní. Tentokrát hrá v drese Arsenalu, kde si ho fanúšikovia nevedia vynachváliť. A veru, herný prejav The Gunners sa od jeho príchodu výrazne zmenil k lepšiemu.

odegaard

V čom spočíva rozdiel v jeho výkonoch? Média sa zhodujú, že je to hlavne o podpore trénera. Kým v Madride za ním Zidane bohvieako nestál, v Arsenale mu tréner Arteta dáva dôležité úlohy a pevne ho podporuje. Otázkou teda je, čo bude s ním po sezóne, keď sa 22-ročný ofenzívny záložník vráti späť do Realu. Povráva sa, že Arsenal by ho rád angažoval do klubu natrvalo, čo by sa malo pozdávať Artetovi i samotnému Ødegaardovi.

Čo však urobí Real Madrid je len ťažko predvídateľné. Vidieť svojho hráča v úžasnej forme na hosťovaní zrejme obmäkčí Zidana a ten môže dať nórskemu reprezentantovi priestor v základnej zostave po jeho návrate. No v hre ostáva aj druhá možnosť a to predaj hráča. 40 miliónov eur je slušná cena za hráča, ktorý na Bérnabeu prakticky nikdy neoslnil. Nuž, v lete si bude musieť Florentino Pérez poriadne premyslieť, čo urobí s Ødegaardom.

odegaardZdroj: Marca.com | Foto: Twitter