Parížsky klub sa vďaka bohatým majiteľom stal v priebehu niekoľkých rokov z “obyčajného” francúzskeho tímu jedným z najobávanejších tímov sveta. Hoci v ňom už nepôsobí Ibrahimovič, ofenzívne mená ako Neymar, Cavani, Mbappé, Di María či Draxler v kombinácií s nemenej kvalitnou stredovou formáciou či defenzívnou líniou, vzbudzujú u súperov priam paniku.

Neubehlo ani pol roka od megaprestupu Neymara z Barcelony a už sa vo veľkom hovorí o jeho návrate do Španielska, Veď mnohí novinári ho už akoby videli v Reale Madrid. Čo je na tom pravdy, v túto chvíľu ťažko povedať. Vysmiať to je jedna možnosť, no smiali sme sa aj v juli. A ako to dopadlo?

Teraz však rozvíril diskusie Neymarov kolega z útoku Kylian Mbappé. Mladučký Francúz sa v lete po jedinej úspešnej sezóne sťahoval z AS Monaco do PSG, kde aktuálne hosťuje s následnou opciou. Zároveň by sa mal stať v lete 2018 druhým najdrahším futbalistom planéty.

On sám však prekvapil športovú verenosť odpoveďou na základnú otázku: „Kde budem o dva roky? Neviem. Ohľadom mojej kariéry mám viaceré plány, no nikdy nemôžte vedieť, čo sa stane. Pred pár mesiacmi som si ani len nedokázal predstaviť, kde budem dnes. Človek nesmie prestať snívať.“

Mladý útočník zároveň uvažuje aj o tom, čo bude robiť po skončení kariéry, ktorá môže byť poriadne dlhá. „Hlavou mi idú aj plány, že raz budem trénovať tie kluby, za ktoré budem hrať, ako napríklad Monako,“ dodal Mbappé.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.