Kto pozorne sleduje výkony českého národného tímu na Majstrovstvách sveta vo Fínsku, istotne si všimol, že v kádri našich susedov „valia“ predovšetkým traja hráči. Ide o Romana Červenku, Matěja Blümela a samozrejme Davida Pastrňáka.

Svojimi skvelými výkonmi upútal pozornosť fanúšikov a hlavne skautov NHL 22-ročný útočník Matěj Blümel. Ten má po základnej časti na svojom konte 4 góly, 4 asistencie a až 7 plusových bodov. Hráč ročníka 2000 prežil solídnu sezónu v Dyname Pardubice, odkiaľ sa prebojoval do národného tímu. Vedenie Pardubického klubu nelieta v oblakoch a uvedomuje si, že čoskoro o svoju oporu príde. Sympatické je, že vyjadrenia týchto persón sú dobrosrdečné a Blümelovi to prajú. „Očakávali sme to. Je to škoda, ale Matějovi NHL prajeme,“ vyjadril sa šéf Pardubíc Petr Dědek.

Blümel to pritom v zámorí už skúšal a vskutku sa mu darilo. V USHL – najvyššej juniorskej súťaží v zámorí – si počas dvoch sezón v drese Waterloo Blackhawks pripísal dohromady 38 gólov a 40 asistencií, zvlášť sezóna 2018/19 bola pre neho bodovo úspešná, keď strelil 30 gólov a zaznamenal 30 asistencií v 50 zápasoch. Mladého Čecha pritom draftoval pred tromi rokmi Edmonton, no o svoje práva už Oilers prišli a tak je teraz mimoriadne zaujímavým hráčom pre kluby NHL. Podľa českého iSport.cz má mať na stole až 3 ponuky. Čechom tak vyrástla ďalšia hviezda.

Zdroj: Isport.cz | Foto: Instagram/blumel_matej