Vcelku zaujímavá správa dnes zasiahla fanúšikov “The Gunners“. Kapitán Arsenalu Laurant Koscielny vo štvrtok prekvapivo vyhlásil, že s tímom odmieta cestovať na predsezónne turné do USA. Vedenie klubu však takéto správanie odmieta tolerovať.

Londýnsky celok začal s disciplinárnym konaním voči 33-ročnému stopérovi. Celý tím odcestoval do zámoria včera na poludnie avšak bez svojho kapitána, ktorý sa ceste vzbúril. Koscielny sa vo štvrtok ráno objavil na London Colney a šokovaným šéfom klubu povedal, že sa k tímu nepripojí a dá si namiesto toho celodenný tréning. Francúz si aj takýmito prostriedkami chce vydupať odchod z Londýna a prestúpiť do Bordeaux.

Vedenie Arsenalu transferu nebráni, lenže klub z Ligue 1 chce Koscielneho zadarmo. To sa však vôbec nepáči funkcionárom Arsenalu, ktorí poukazujú na to, že Francúz má s nimi ešte platný kontrakt, ktorý mu skončí budúci rok. Samotného hráča pritom vyzývajú k úcte a rešpektu tejto zmluvy. Trhová hodnota Koscielneho pritom nie je nejako extra závratná. Transfermarkt ju vyčíslil na 8 miliónov eur, Arsenal by mal požadovať o pár miliónov viac. Klub totiž hľadá všemožné spôsoby na navýšenie peňažného balíka určeného pre letné nákupy. Zameraný je predovšetkým na rekordný hon Wilfrieda Zahu z Crystal Palace.

Zatiaľ však Arsenal nedostal nijaké oficiálne ponuky na prestup Lauranta Koscielneho. Ten istotne neostane bez trestu za svoj zbrklý počin. “Dúfame, že táto záležitosť sa čoskoro vyrieši a nebude potrebovať žiaden ďalší komentár,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku “The Gunners“. Tí sa v zámorí postupne predstavia proti Coloradu Rapids, Bayernu Mníchov, Fiorentine a Realu Madrid.

laurant koscielny arsenal

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter