Vystrieda eufóriu vytriezvenie? O našich mladikoch Jurajovi Slafkovskom a Šimonovi Nemcovi, no taktiež aj ďalších hráčoch, sa píše v superlatívoch. Bodaj by aj nie, veď nie náhodou si ich kluby v NHL vybrali z najvyšších priečoch a uprednostnili ich pred domáce nádeje.

Niektorí veria, že hlavne Slafkovský hneď v prvej sezóne bude žiariť (alebo aspoň blikať) aj v drese Montrealu. Možno tomu tak bude, možno nie. To v túto chvíľu nevie povedať s istotou nikto, ak teda nemáme medzi nami nejakých cestovateľov v čase…

Každopádne, realita je taká, že dostať sa do zápasovej nominácie nie je pre mladíkov vôbec jednoduché. Rozprávať by vedeli o tomto probléme hráči draftovaní v roku 2021, ktorí mohli v sezóne 2021-22 debutovať v NHL.

Z viac ako dvesto hráčov si odbyli debut len siedmi hokejisti, z toho len jeden z druhého kola, ostatní z prvého. Ale ani tí toto neodohrali práve najviac. Suverénne najlepšie sa uchytil Kanaďan Cole Sillinger, ktorý za Columbus odohral 79 duelov s bilanciou 16+15. Ako druhý sa usadil v NHL obranca Arizony Janis Moser, ktorý za ňu odohral 43 zápasov, hoci bol v drafte až ako č. 60.

A čo TOP hráči z draftu? Pätica Owen Power (1.), Matty Beniers (2.), Mason McTavish (3.), Kent Johnson (5.) a William Eklund (7.) do NHL skôr nakukla, keďže všetci títo hráči z vysokých priečok (číslo v zátvorke znamená, z koľkého miesta boli draftovaní) odohrali maximálne 10 duelov. Aj preto je zrejme lepšie nemať príliš veľké oči.

Bláznivá myšlienka: Kanadský odborník tvrdí, že Slafkovský by mohol…

Kanadský odborník: Nebude na tom nič zlé, ak Slafkovský…

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Colesillinger