Záujemcov o vychádzajúcu hviezdu Borussie Dortmund má byť už teraz neúrekom. O Erlinga Haalanda má mať záujem popredná smotánka európskych veľkoklubov, na ktorej čele by mal byť Real Madrid. Lenže náklady na angažovanie nórskeho útočníka budú poriadne vysoké.

Paríž St. Germain, Barcelona, Manchester City, Manchester United, Juventus, Chelsea a spomínaný Real. Spolu s Kylianom Mbappém je Erling Haaland určite najžiadanejším mladým hráčom na trhu. Aj preto ho média pospájali už so všetkými spomínanými klubmi. Ale 20-ročného hrotového útočníka si nebude môcť dovoliť každý. Na jeho angažovanie si nový klub bude musieť pripraviť až 200 miliónov eur!

Najskôr je potrebné vyplatiť Dortmundu výstupnú klauzulu, ktorú má v zmluve mladý snajper. Spočiatku sa špekulovalo o 75 miliónoch eur, no dnes vychádzajú na povrch informácie, že klauzula môže mať hodnotu až 100 miliónov eur, na čom Borussia parádne zarobí. Okrem prestupovej čiastky si záujemca musí vyhradiť ďalších 90 miliónov eur na Haalandov plat. Nemecký Sport špekuluje, že má ísť o čiastku 350 000 eur týždenne, čo v prepočte na 5-ročnú zmluvu dosahuje spomínaných takmer 100 miliónov eur. Dohromady by teda Haalandov podpis mal vyjsť nový klub na spomínané dve stovky miliónov! Hriešne peniaze.

Zdroj: Sport.de | Foto: Twitter