Mnohí Slováci majú radi šport. Desiatky tisíc z nás ho aj aktívne hrajú aspoň na amatérskej úrovni. Nielen futbal, ktorý je najmasovejším vďaka svojej infraštruktúre a histórii, ale aj mnohé iné. Napríklad také tenisové kurty sú prakticky v každom meste a mnohí ani len netušia, že existuje aj niečo ako tenisová Extraliga.

Tenis väčšina ľudí vníma ako šport jednotlivcov, ktorí chodia po turnajoch. Avšak vo väčšine krajín vrátane Slovenska fungujú aj mnohé kluby a hrá sa nielen Extraliga, ale aj nižšie súťaže. Dokonca nedávno si zahrala za Slovan Bratislavu aj Belinda Benčič, švajčiarska víťazka olympijskej dvojhry z Tokia, ktorá má slovenské korene a často ju v Bratislave vidieť.

Za slovenské kluby hrajú najmä Slováci (Slovenky), pričom za niektoré kluby hrajú aj profesionáli ako napríklad Alex Molčan a mnohí ďalší. Tenisti však otvorene priznávajú jednu vec. Slovensko má absolútne biedny marketing. Ľudia ani len netušia, že nejaká extraliga existuje, kedy a kde sa hrá. A kto ju hrá. Mnohí ostanú v šoku a ľutujú, že sa neprišli pozrieť, keďže im pár kilometrov od domu hrajú TOP hráči.

V Nemecku či Francúzsku, kde sú údajne národné súťaže veľmi obľubené a najkvalitnejšie, nimi tenisoví nadšenci doslova žijú. Často vídajú popredných hráčov hrať za ich mesto. Aj na Slovensku by vraj mohol byť záujem, no, žiaľ, ako tvrdia samotní slovenskí tenisti, propagácia a marketing ako-taký je tu nulový. A netýka sa to len tenisovej extraligy. A čo vy? Vedeli ste o tom, že niečo také existuje na Slovensku?

Mimochodom, takto dopadla sezóna 2022:

MUŽI ŽENY
1. MŠK Poprad Tatry TK Slovan Bratislava
2. TK Slávia STU Bratislava TC Empire Trnava
3. TC Baseline B. Bystrica TK Slávia SPU Nitra
4. ŠK Blava 1928 J. Bohunice TK Kúpele Piešťany
5. TK Slovan Bratislava TK Slávia STU Bratislava
6. TK Love 4 tennis Bratislava TK Žilina
7. TC Draci Matúškovo Lieskovský tenisový klub – LTC
8. Lieskovský tenisový klub – LTC MŠK Poprad – Tatry

Zdroj: STZ.sk, Sportnet | Foto: Instagram/chantalskamlova, Instagram/belindabencic